Вітаємо вас на сайті спеціалізованої загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів №12 м. Хмельницького

меню сайту

Законодавча база школи

Шкільна документація

Інформація для батьків

Зарахування до школи

Педагогам

Учням

Класним керівникам

Загальні критерії оцінювання здобувачів освіти в 5-11 класах

Початкова школа

Методична робота

Атестація педпрацівників

Виховна робота

Благодійні акції

Сторінка учителя-логопеда

Інклюзивне навчання

Бібліотека

Харчування учнів

ДПА

НМТ 2024

Безпека життєдіяльності

Правова допомога

Психологічна служба

Служба порозуміння

Соціальний педагог

Літопис школи

Репозитарій

Дистанційне навчання

Фінансова звітність школи

Доступ до публічної інформації

Річний план закупівель

Про школу

       

    Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12  була заснована у військовому містечку Ракове міста Хмельницького в 1976 році. Шкільна підлога у той час була білого кольору, а учні писали чорнильними ручками. Деколи чорнила капали на підлогу і залишали брудні фіолетові плями, які школярі потім довго відмивали. З часом завдяки зусиллям учнів, батьків, вчителів школа змінилася: сучасні стенди та творчі роботи, нове обладнання, затишні кабінети, їдальня в українському стилі, майстерні, над оформленням яких завзято і творчо працювали випускники технологічного класу, - саме такою є школа сьогодні.

    Спочатку на території школи не було жодного деревця, і перші випускники розпочали роботу щодо  озеленення  шкільного майданчика. Із тендітних саджанців за 40 років виросли гарні могутні дерева, які сьогодні є окрасою шкільного двору, створюють затишок і надихають на творчу працю.

Спочатку існування і до сьогодні школою керували та керують  яскраві особистості, які зробили вагомий внесок в освітню галузь нашого міста. Першим директором у 1976 році була призначена Татарінцева Надія Іванівна. На вигляд це була тендітна і невисока на зріст жінка, проте, коли вона проходила шкільним коридором всі, хто зустрічався на її шляху мимоволі ставали струнко. А коли вся школа шикувалася на майданчику для проведення лінійки Надія Іванівна віддавала команди на рівні із військовими генералами.

У 1983 році директором школи став Козубняк Володимир Романович, суворий на вигляд, вимогливий і відповідальний керівник він був водночас людиною з великим серцем й тонким почуттям гумору.

У 1989 році школу очолила Новченкова Катерина Дмитрівна, яка почала свою трудову діяльність в нашій школі з посади вихователя групи продовженого дня, потім працювала вчителем хімії, далі заступником директора з навчально-виховної роботи, склавши міцний і плідний тандем з тодішнім директором Володимиром Романовичем. У такому ж тандемі вони продовжили працювати протягом 90-х років. Коли Володимир Романович очолив міське управління освіти, а Катерина Дмитрівна стала його заступником.

 У 1992 році директором школи став Остапчук Юрій Володимирович, який керував школою майже дев’ять років. Незважаючи на буремні 90-ті йому вдалося забезпечувати  гідний рівень навчально-виховного процесу. Тоді одним із пріоритетних напрямів навчально-виховної роботи школи був визначений екологічний. Розпочав свою роботу клуб «Еколог», був створений герб школи, який  відображає екологічну спрямованість роботи школи, престиж знань і наукового підходу у всіх сферах шкільного життя. Девіз школи : «Майбутньому – чисту планету!»  

 З лютого 2001 року і до лютого 2024 року 12 школу очолював Олег Едуардович Сивицький, який починав свою трудову діяльність у цих самих стінах, вчителем української мови і літератури. Потім отримав досвід  керівника сусідньої 23 школи. Олег Едуардович – мудрий і  виважений керівник, людина високої моралі і неосяжної доброти. З жовтня 2024 року школу очолює сучасна директорка, кандидат педагогічних наук, Ковальська Оксана Павлівна. І знову нова сторінка в історії школи.

Однією з таких традицій стало виконання на шкільних урочистостях гімну школи, який був написаний у 2001 році з нагоди відзначення 25-річчя школи. Автором слів є колишній вчитель предмету «Захист Вітчизни» - Бут Павло Дмитрович, музичний супровід підібрала вчитель музики тих часів Гвоздьова Ірина Павлівна. Сьогодні цей гімн знають і виконують всі учні, вчителі і навіть батьки.

Також школа має власний статут, у якому викладено основні правила, яких повинні дотримуватися всі учасники навчально-виховного процесу.

Колись школа була середньою, російськомовною; потім – загальноосвітньою. А з 2001р. вона є спеціалізованою загальноосвітньою школою з поглибленим вивченням окремих предметів.

Поруч з директором працюють його заступники: Ніценко Людмила Олександрівна, заступник з навчально-виховної роботи у старших класах, Мадера Тетяна Петрівна в початковій школі. В такому тандемі вони працюють вже багато років. Виховний процес віднедавна знаходиться в руках Муратової Світлани Миколаївни. На міцних плечах заступника директора з господарської роботи Михайла Миколайовича Антонюка, вирішення господарських питань.

З перших днів існування робота педагогічного колективу будувалась на засадах гуманної педагогіки. 

За словами,колишнього заступника директора та директора школи Новченкової Катерини Дмитрівни, «…12-та школа завжди була як одна велика родина. Учні допомагали одне одному, виховували молодших. Усі разом ходили у походи, влаштовували різні змагання. Якщо вчителям була потрібна допомога, то школярі радо надавали її. Викладацький склад був грамотним і кваліфікованим, пропагувався престиж знань. Кожний вчитель вносив щось нове. Вчителі часто відвідували різні школи міста та області, брали з їхнього досвіду усе найкраще та ділилися своїми напрацюваннями. Школа вперше стала навчати дітей з шести років та ввела кабінетну систему викладання предметів. Учні і вчителі проводили веселі КВК, брейн-ринги, ярмарки та різноманітні концерти. Двері школи не зачинялися до десятої години вечора. Діти разом із вчителями ремонтували та обладнували кабінети, спілкувались, просто товаришували. Вчителі могли довірити дітям будь-яку справу і бути впевненими, що все буде зроблено на «відмінно». Школа була однією великою дружною родиною, що складалась із учнів, вчителів і батьків».

Гуманізм, демократизм та творча співпраця були і залишаються основою шкільного життя.

Катерина Дмитрівна називає 12-ту школу – школою майбутнього і вважає її одним з найкращих навчальних закладів нашого міста.

Сьогодні в школі навчається понад 900 учнів, працює 72 педагоги, майже половина з них мають кваліфікацію «Спеціаліст вищої категорії», близько 20 % вчителів мають звання «Старший вчитель», 15 % - «Учитель-методист», п’ять вчителів нагороджені знаком «Відмінник освіти України».

З першого класу у кожній паралелі є класи з поглибленим вивченням англійської мови, з восьмого класу створюються допрофільні класи, де поглиблено вивчається українська мова та математика, з 10- го класу профілі української мови та математичний.

Сьогодні учні та вчителі школи продовжують традиції попередніх поколінь та започатковують нові.

Традиційними є зустрічі з ветеранами війни та праці, випускниками різних років, цікавими людьми України; новорічні свята, де старшокласники готують програми для молодших учнів, КВК, Осінні бали; Дні здоров’я, Малі Олімпійські ігри, Тижні культурного розвитку, предметні тижні, виставки творчих робіт, робота клубу  «Еколог», волонтерського рух,  робота  літнього  пришкільного  табору  «Сонечко»,  екскурсії, походи тощо.

У 2001 році з нагоди 25-річчя був відкритий Музей історії школи. На стендах музейної зали розташована інформація про шкільне життя різних років. За 40 років школу закінчили 2265випускників. Ми пишаємось нашими медалістами (201 учень), чиї прізвища назавжди залишились на стендах шкільного музею.

 У музеї зібрана інформація, що відображає шляхи наших випускників. Учні можуть побачити тут фотографії своїх батьків, а з часом принести до шкільного музею і свої фотокартки.

Одним з найоригінальніших експонатів музейної зали є шкільна книга рекордів Гіннесса, що була започаткована у 1997 році. До неї щороку заносяться імена випускників, що під час навчання досягли вершин шкільної науки, перемагали в олімпіадах та конкурсах, прославилися завдяки пісням, музичним здібностям, танцям і творам мистецтва, тих, хто проявили себе як творчі особистості, незвичайні яскраві люди, які стали гордістю школи.

Гортаючи Книгу відгуків, яка також є експонатом шкільного музею, ми згадуємо про зустрічі з цікавими людьми, що в різні роки були гостями нашої школи.

Також у школі з 2007 року започатковано змагання класів на Кубок директора. Суть цього проекту в наступному: протягом навчального року заступником з виховної роботи та педагогом-організатором фіксуються різні аспекти діяльності класних колективів: участь в різних заходах школи, міста і області, досягнення в олімпіадах, конкурсах і змаганнях, середній бал за навчання, робота класного куточку, дотримання правил і норм поведінки на уроках, наявність порушень режиму роботи школи, дисципліни (запізнення, пропуски уроків без поважних причин, бійки тощо). За допомогою визначеної системи оцінювання, в кінці кожного семестру, а зрештою – за рік, - підсумовується рейтинг активності класів і на Святі останнього дзвінка оголошується клас – переможець перегонів з традиційним врученням перехідного Кубка директора, на якому гравіюється відповідний напис.

Таким чином,  зростає активність, ініціативності школярів, прагнення брати участь у різноманітних позакласних та позашкільних заходах; зацікавленість учнів, бажання продовжувати роботу в такому форматі.

У 1979 році у СЗОШ №12 побували болгари та литовці. В 2006 році розпочалась дружба із освітянами міста Влоцлавека (Польща). Новою сторінкою шкільного життя стала робота за програмою культурно-освітнього обміну між польською та українською молоддю. Протягом 4 років учні нашої та польської шкіл їздили один до одного в гості з дружніми візитами. Під час цих поїздок школярі знайомились з особливостями системи навчання та виховання, культурою, мовою, національними традиціями та звичаями сусідніх країн.

Євроінтеграційна спрямованість відчувається в різноманітній роботі шкільної організації «Concordia – Злагода».  Щороку проводяться   вибори президента школи, тематичні дні, цікаві та незвичайні свята.  З 2008 року в школі в проходить конкурс шкільного Євробачення, на якому учні познайомились з пісенною культурою країн Європи та показують свої таланти.

Важливу сторінку шкільного життя займає волонтерство. Учні школи завжди з особливою увагоюставляться до виконання добрих справ. Впродовж останніх років учні школи щороку  відвідували дитячий будинок «Берізка», притулок для тварин у с. Карпівці, організували свято Миколая для дітей дитячої лікарні, відвідали центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик», допомагали збирати продукти для військових у супермаркеті «Сільпо» в рамках співпраці з Хмельницьким Обласним Благодійним Фондом «Центр Добриня»,неодноразово збирали допомогу для воїнів, постійно активно долучалися до міських  благодійних акцій.

Педагогічний колектив школи  та учні не зупиняються на досягнутому, постійно знаходяться у творчому пошуку, з надією та оптимізмом дивляться у майбутнє.

 

 

 

Події нашої школи:

Повний архів»

Корисні посилання:

Архів новин:

Повний архів»